Настройване на вашия автоматичен часовник

Автоматичните часовници са механични часовници, които работят благодарение на механизъм за баланс и пружина, която се навива автоматично с естествените движения на китката. Те не се нуждаят от батерии, за да работят, за разлика от кварцовите часовници.

настройка на автоматичен часовник

Предимства и недостатъци на автоматичните часовници

Автоматичните часовници имат няколко предимства, сред които са тяхната издръжливост, точност и екологичност. Те обаче могат да бъдат чувствителни към определени условия на околната среда и неподходящо боравене с тях.

Времена, които да избягвате при настройването на автоматичния си часовник

По време на периода на смяна на времето./strong>

При преминаване към лятно или зимно часово време е най-добре да избягвате настройването на автоматичния си часовник в критичните часове.

Часове, които да избягвате при настройване

Не е препоръчително да настройвате часовника си между 22:00 и 3:00 часа, тъй като тогава се задейства механизмът за смяна на датата. Настройката по това време може да повреди механизма.

По време на спортна или екстремна дейност

Автоматичните часовници могат да бъдат чувствителни към удари и вибрации. Ето защо е най-добре да избягвате регулирането на часовника по време на спортна дейност или ситуация, в която има вероятност той да бъде изложен на значителни сътресения.

При наличие на магнитни полета

Автоматичните часовници могат да бъдат смущавани от магнитни полета, което може да повлияе на тяхната точност. Най-добре е да не поставяте часовника си в близост до устройства, които генерират магнитни полета, като магнити, високоговорители или електронни устройства.

По време на периоди с екстремни температури

Автоматичните часовници могат да бъдат чувствителни към температурни колебания. Затова е препоръчително да не настройвате часовника си, когато е изложен на много високи или много ниски температури.

При излагане на вода

Не е препоръчително да настройвате автоматичния си часовник, когато е потопен или изложен на вода, дори и да е водоустойчив. Това е така, защото отварянето на коронката при тези условия може да доведе до навлизане на вода в механизма и да причини повреда.

Съвети за правилно настройване на Вашия автоматичен часовник

Избор на правилния момент

remontoir reglage automatique

За да избегнете гореспоменатите проблеми, най-добре е да настройвате автоматичния си часовник извън критичните часове, шокови ситуации, излагане на магнитни полета или екстремни температури и контакт с вода.

Правилно настройване на датата и часа

За да настроите датата и часа на автоматичния си часовник, е важно да следвате следните стъпки: издърпайте коронката, за да настроите часа, след което я натиснете наполовина, за да настроите датата. Винаги се уверявайте, че сте затворили правилно коронката след настройката.

Навивайте редовно часовника

За да сте сигурни, че вашият автоматичен часовник работи правилно, е важно да го навивате редовно, дори ако той се навива автоматично благодарение на движенията на китката. Ръчното навиване на всеки около 15 дни помага да се поддържа оптимален резерв на мощността.

Автоматичните часовници са качествени часовници, но е важно да се отнасяте с тях внимателно. За да не се повреди механизмът им, е важно да не ги настройвате по време на критични часове, спортни дейности, ситуации, свързани с излагане на магнитни полета, екстремни температури и вода. Като следвате тези съвети, можете да се наслаждавате на автоматичния си часовник напълно спокойно.

Открийте нашата колекция от навивачи за автоматични часовници

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *